איך תגרמו לבייבי שלכם לישון טוב בלילה ( ועל הדרך תוכלו גם אתם לישון)אחד הסודות הכמוסים לשינה טובה אצל תינוקות טמון בהקניית הרגלי שינה ואימוץ שגרת השכבה העוזרים לבייבי שלכם להיות נינוח/ה יותר לקראת השינה ולשינה טובה יותר.

בניגוד לזחילה או הליכה הירדמות ושנת לילה אינן עוד שלב בתהליך ההתפתחותי אלא מיומנות נלמדת ונרכשת שכדאי ומומלץ להקנות אותה.הבדלים של יום ולילהכשתינוקות מגיעים לגיל של מספר שבועות הם מתחילים להיות עירניים יותר במהלך שעות היום. זהו הזמן המושלם להתחיל ללמד אותם את ההבדל בין שעות היום והלילה.


בשעות היום פתחו את הוילונות ואפשרו לאור להיכנס פנימה, שחקו ודברו עם התינוק ואל תחששו מרעשי היום יום הבוקעים מבחוץ גם שהוא ישן במהלך היום.


בלילה לעומת זאת, עמעמו את האורות, דברו בשקט והורידו את הקצב בבית כך שעם הזמן הבייבי שלכם יפנים ששעות הלילה אינו זמן למשחקים אלא זמן להירגעות ולשינה.

עקביותחשוב לשמור על שגרת השכבה ולהיות עקביים, הקפידו על אותם פעולות מדי ערב באופן הזה התינוק ידע למה לצפות ויהיה רגוע ובטוח יותר.טיפים שימושיים:• מורידים את הקצב ועוברים למוד רגוע יותר כשעה לפני שמשכיבים את התינוק לישון.


• צרו פעולות חיצוניות שאותן התינוק יקשר לשינה, למשל אמבטיה לפני השינה, מוסיקה רגוע המתנגנת בסמיכות לשינה אט אט התינוק יבין שאותן פעולות מתקשרות לשינה.


• אחריי השכבה נסו כמה שיותר להימנע מרעשי רקע בחדרו של התינוק.