נעלי צעד ראשון - איך ומתי בוחרים

אז מתי באמת הגיע הזמן הנכון לקנות נעלי צעד ראשון לילד? בהחלט לא עם הצעד הראשון. בתור התחלה הילד צריך לייצב את הרגל על מנת שיוכל להכניס אותה לנעל. הרבה נוהגים לחכות חודש ורק אז לקנות. בחודש הזה יש לתת לילד ללמוד לייצב את הרגל ועדיף לתת לו להתנסות בסוגים שונים של משטחים.הנקודות הבאות יעזרו לכם במציאת הנעל הנכונה:

1. משקל הנעל - הנעל חייבת להיות קלה על מנת להקל על הילד בהליכתו.


2. גמישות הנעל – על מנת לאפשר לכף הרגל לנוע בחופשיות, הנעל ובעיקר הסוליה חייבות להיות גמישות, אבל לא גמישות מידיי.


3 . החלק הקדמי של הנעל – צריך להיות סגור גם כשמדובר בקיץ, יש נעלים סגורות עם פתחי אוורור מקדימה.


4. גובה הנעל בחלק האחורי – הנעל צריכה להיות גבוהה במידה כזו שתתמוך בעקב.


5. רוחב הנעל – הנעל צריכה להתאים לרוחב כף הרגל של הילד. יש ילדים עם רגל רחבה ויש כאלה עם רגל צרה. לכן, חשוב להתאים את הנעל לרוחב הרגל לקבלת תחושת נוחות.

♥ ♥ טיפ: מומלץ להגיע לחנות בשעות אחר הצהריים כשהרגל קצת יותר רחבה משעות הבוקר.


6. קלות נעילה – עד כמה קל ונח להכניס את כף הרגל לתוך הנעל. יש נעליים שצריך ממש לדחוף את הרגל כלפי פנים משום שהפתח צר מאוד.


7. עונה – האם הנעל מיועדת לחורף או קיץ. בקיץ, סביר להניח שהילד ילך ללא גרביים ובחורף עם גרב עבה, לכן זה משנה מעט את מידת הנעל. ♥ ♥ טיפ: בחורף לכו למדוד נעליים עם גרב עבה לקבלת מידה מקסימלית עבור הילד. חומר הנעל – צריך להיות גמיש ונושם.


ועוד דבר חשוב ביותר –

8. תחושת הילד – יש להתחשב בתגובותיו של הילד לנעל. במידה ואינו רוצה להסתובב עם זוג אחד בחנות ולעומת זאת רץ עם זוג אחר, אפשר להבין מה נח לו יותר. ולא לשכוח להנות. לא כל יום אתם בוחרים נעליים ראשונות לתינוק שלכם.

♥ ♥ טיפ: אם אתם לא בטוחים, גשו לאורתופד על מנת לבדוק אם אכן הגיע הזמן לנעליים.